Konsolidacja kursu EURUSD

Dlaczego tracimy pieniądze na forex? Czy zastanawiamy się nad przyczynami przykrych zjawisk, kiedy konto szybko się kurczy? O dziwo, spora liczba inwestorów potrafi zinterpretować sytuację na rynku i rozpoznać tendencje kursu waluty a jednak tracą. Szczególnym miejscem, które bardzo wpływa na stan konta i nasze działania to konsolidacja.

Sam fakt tworzenia się konsolidacji na danej parze walutowej nie jest przyczyną strat. Nadinterpretacja, przewidywanie przyszłego ruchu ceny na podstawie wątpliwych ogólnie dostępnych teorii i brak cierpliwości niszczy nasze konta. Konsolidacja jest składnikiem każdego trendu, zatem jaką strategię przyjąć? Otwierać na dnie/szczycie konsolidacji czy czekać na wybicie. Po wybiciu jednak następuje z reguły kolejna konsolidacja.

Konsolidacja na parze walutowej EURUSD

Konsolidacja jest dziwnym zjawiskiem, które doskonale możemy zinterpretować na danych historycznych. Analiza bieżącej sytuacji, kiedy kurs znajduje się w okresie konsolidacji jest trudna ze względu na określenie momentu rozpoczęcia właściwego trendu. Niedoświadczony inwestor wręcz obawia się, że rynek mu ucieknie i chce jak najszybciej zająć właściwą pozycję. Okazuje się jednak, że jest to właściwa pozycja, ale dla inteligentnego kapitału.

Od zasad prowadzenia naszej analizy technicznej będzie zależeć nasza strategia, system oraz Money management. Dlatego powinniśmy ograniczyć skomplikowane podejście do stosowania różnych narzędzi. Im mniej tym lepiej. W technice, jaką promuję Tx4 znajdziesz tylko to, co jest niezbędne i nic więcej. Jedna minuta wystarczy, aby określić bieżącą sytuację i zdecydować o handlu.

Spójrz na wykres 1 przedstawiający parę walutową EURUSD. Co to ma wspólnego z tytułem niniejszego artykułu, konsolidacją? Obraz w skali tygodnia pokazuje szerszą perspektywę zachowania się popytu i podaży. Możemy określić gdzie popyt może napotkać opór, jaką moc mają kupujący a gdzie sprzedający mogą przystąpić do zamykania pozycji długich i otwierania pozycji krótkich.

Na podstawie lektury mojego bloga doskonale poradzisz sobie z oceną bieżącej sytuacji. Pytanie dotyczy zaznaczonej na żółto świecy z ostatniego tygodnia. Dlaczego jest ona tak ważna? Po pierwsze, powstała po bardzo mocnej świecy popytowej powstałej po luce cenowej. Świeca ta, po drugie, jako biały korpus przebijający strefę oporu świadczy o mocnej wierze kupujących o dalszym wzroście kursu EURUSD. Moc tego popytu jest na tyle duża, że powstała świeca Top Spin (żółte pole) na W1 może decydować o dalszych losach tej pary.

Konsolidacja EURUSD, analiza W1Wykres 1. Konsolidacja EURUSD, analiza W1.

Co takiego jest w tej świecy, że jest ona bardzo ważna? Wykres dzienny dla pary walutowej EURUSD ujawnia bieżącą sytuację, która świadczy o konsolidacji euro wobec dolara. Jaką strategię obrać, kiedy zacząć handlować, co jest ważne dla naszego systemu dowiesz się z artykułu dostępnego dla osób zapisanych na listę konsultacji?

Posiadacze Świec japońskich w analizie Tx4 otrzymają dostęp zupełnie za darmo do wiedzy, która bardzo przyspieszy twoją edukację. Zaczniesz analizować rynek w sposób, jaki robią to zawodowi inwestorzy.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.