Price action w praktyce Tx4

Price action w praktyce Tx4 spełnia kluczową rolę w identyfikacji każdego elementu Tx4. To identyfikacja elementów technicznych sprawia, że popełniamy ogromnie dużo błędów w analizie technicznej, wykonaniu prognozy oraz zarządzaniu pozycją. Każde spotkanie z moimi uczniami dostarcza mi nowe tematy do omówienia i pokazuje, że głównym problemem nie jest analiza techniczna.

Elementy analizy Tx4 są bardzo proste do identyfikacji i tak skonstruowane, aby popełniać najmniejszą liczbę błędów. Niestety każdy z nas uczył się i poznawał różne techniki a do tego stosowaliśmy i większość nadal stosuje jeden z najbardziej niebezpiecznych wskaźników jakim jest wydawanie się (czytaj tu). Daną technikę należy stosować wprost tak jak są zdefiniowane elementy, a w sytuacjach niepewnych i niezrozumiałych nie wolno handlować. Jest to najprostsza recepta na sukces.

Price action w praktyce Tx4 – identyfikacja

Technika price action stosowana w praktyce z połączeniem elementów Tx4 jest niewiarygodnie skutecznym narzędziem. Dzięki opisowi każdego elementu na wykresie jesteśmy w stanie wykonać wysokiego prawdopodobieństwa prognozę przyszłego ruchu ceny. Należy pamiętać, że popełniony błąd będzie generować kolejne błędy, a w efekcie cała prognoza będzie błędna i nasz handel będzie generować straty.

Poniżej przedstawiam aktualną sytuację na parze EURGBP na ramach tygodniowych. Jest tu bardzo czytelna sytuacja. Price action w praktyce Tx4 bez problemu pozwala identyfikować każdy trend i jego początek oraz koniec. Prawidłowe opisanie szczytów i dołków oraz identyfikacja impulsu trendu oraz świecy impulsu wyjaśnia już wszystko. Pamiętaj, że wykonanie analizy to nie prognoza. Do wykonania prognozy potrzebujemy system analizy technicznej SATx4.

Price action w praktyce Tx4

Price action w praktyce Tx4.

Wykonując analizę Tx4 pary EURGBP powinniśmy brać pod uwagę impuls trendu oraz świecę impulsu pokonującą przedostatni szczyt HH. W ten sposób tworzy się bardzo mocna strefa oporu dla obecnego trendu podstawowego wzrostowego, który jest korektą impulsu trendu. Price action w praktyce Tx4 wskazuje na trwający trend główny wzrostowy jednak widać już pierwszą rysę na tym trendzie.

Wyciąganie pochopnych wniosków bez posiadania systemu analizy SATx4 jest niebezpieczne. Dodatkowym zagrożeniem w wykonaniu prognozy jest zbliżające się referendum w Wielkiej Brytanii i możliwy brak stabilizacji funta. Wyznaczone na wykresie strefy wsparcia i oporu wynikające z bardzo ważnych elementów Tx4 mogą wskazywać na tworzenie się strefy konsolidacji.

Sytuacja na tej parze będzie tematem lekcji w Analizach Tx4 w praktyce o czym poinformuję. Jeżeli na EURGBP, W1 pojawi się sygnał, zostanie on opublikowany w Sygnałach Forex.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz