Jak zaplanować pozycję o bardzo wysokim wskaźniku zysku do straty

Pytanie, jak zaplanować pozycję o bardzo wysokim wskaźniku zysku do straty, zadaje sobie każdy z nas. Czy jest możliwe takie planowanie i wykonanie bardzo zyskownej pozycji? Odpowiedź na pierwszą część tego pytania jest twierdząc. Możemy bardzo łatwo planować takie pozycje. Odpowiedź na drugą część pytania nie jest taka jednoznaczna. Zawsze łatwiej planować niż wykonać.

Jak zaplanować pozycję o bardzo wysokim wskaźniku zysku do straty na NZDUSD 061117

Dlaczego mamy ogromne problemy z wykonaniem tego co sobie zaplanowaliśmy w handlu? Przecież cena waluty-ruch ceny nie zależy od nas. Cena zrobi to co ma zrobić. Okazuje się, że to my popełniamy błędy. Błędy organizacji handlu, błędy koncentracji, błędy lekceważenia-motywacji, to główny zestaw powodów, które sprawiaj, że nie działamy tak jak planujemy.

W dzisiejszej lekcji przedstawiam fragment nagrania z warsztatów inwestycyjnych WFB061117, w trakcie których rozwiązujemy problemy z handlem moich uczniów. W trakcie zajęć do wykonania prognozy kursów walutowych stosuję system analizy SATx4. W zakresie planowania pozycji stosuję system zarządzania pozycją ZPTx4.

W ten sposób planowane pozycje dają wysokie prawdopodobieństwo realizacji. Komfort handlu w takich warunkach jest wysoki. Szybkie zabezpieczenie pozycji, brak negatywnych emocji i skupienie się na wykorzystaniu całego potencjału ruchu ceny. Pewność siebie, która jest bardzo nam potrzebna jest na wysokim poziomie.

Poniżej zamieszczam nagranie wideo, które mam nadzieję uświadomi tobie, co jest najważniejsze w handlu. Dowiesz się jak prawidłowo planować pozycję i co przeszkadza w wykorzystaniu planu.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.